Școala de vară de Simulare în Inginerie Curious Minds 2023

Înscrieri până în 30 aprilie

Siemens Industry Software organizează o școală de vară ce va fi recunoscută ca practică studenților UNITBV și se adresează studenților din anul III. Prima saptămână are ca scop dezvoltarea cunoștințelor în domeniul simulării mecanice, aceste cunoștințe aplicându-se ulterior în cea de-a doua partea a proiectului în care echipele vor avea de realizat un proiect de simulare. Școala de vară va avea loc în perioada 3 - 28 iulie 2023 (6 ore/zi, luni – vineri, 4 săptămâni). Pe toată durata programului studenții vor beneficia și de o bursă de studii.

Cum te înscrii?

Trimite CV-ul tău în limba engleză alături de o scurtă scrisoare motivațională care sa reflecte dorința ta de a participa la școala de vară Curious Minds, la adresa roxana.spinu@siemens.com până la data de 30 aprilie 2023.

Mai multe detalii sunt disponibile AICI.